(+420) 541 613 383 info@elfa-filtr.cz

SLUŽBY

ČIŠTĚNÍ VZDUCHOTECHNIKY

V rámci čištění vzduchotechniky nabízíme čištění a dezinfekci:

  • Vzduchotechnického potrubí,
  • vyústků,
  • požárních klapek,
  • filtračních systémů,
  • vzduchotechnických jednotek, ventilátorů, zvlhčovačů a výměníků tepla.

Čištění prachové vrstvy VZT potrubí provádíme pomocí robotů a není tedy nutné rozebírat potrubí, pouze se vytvoří revizní otvory, nebo se využijí stávající vstupy do potrubí.

Proč čistit vzduchotechniku?

Hlavním důvodem je nebezpečnost prachové vrstvy v potrubí. Prachová vrstva může být živnou půdou pro bakterie, houby, plísně, což vzhledem k následnému rozptylování mikroorganismů do ovzduší může vést ke zdravotním problémům, výskytu migrén, či podráždění sliznic a celkově je pak příčinou syndromu nemocných budov. Dalším problémem je postupné zanášení kritických částí VZT systémů (výměníků, ventilátorů, atd.), které způsobuje zvýšení odporu vůči procházejícímu vzduchu a k poklesu účinnosti celého systému. Takto vzniklé ztráty je nutné vyrovnávat zvýšením příkonu, čímž stoupá energetická náročnost systému. Klesající účinnost předávání tepla ve výměnících také vyvolává problémy s regulací teploty v klimatizovaných prostorách.

Prach je také nebezpečný z požárního hlediska. Lehce se vznítí, přičemž některé druhy prachu jsou přímo nebezpečnou výbušninou. Špinavé vzduchovody mohou být nejen zdrojem požáru, ale i jeho rychlým „přepravním prostředkem“ po celé budově. Větší riziko je pak
u odtahového potrubí, u kterého chybí ochrana filtračním elementem.

Proč čistit s námi?

Jsme zavedená firma s bohatou zkušeností v oblasti filtrace a čištění vzduchotechniky. Čištění vzduchotechniky zajišťují naši zaměstnanci například i pro jadernu elektrárnu Dukovany, kde je vyžadována maximální kvalita provedené práce a odpovědný přístup.