(+420) 541 613 383 info@elfa-filtr.cz

Čisté nástavce CM Hood

CM Hood

Čisté nástavce pro přívod vzduchu s HEPA filtrem

Nástavce jsou vyráběny v několika konstrukčních variantách, zohledňujících typ podhledu v daném čistém prostoru, požadavky na orientaci a tvar připojovací příruby, typ požadovaného filtru a výustky.
Ve stejném provedení jsou vyráběny i odsávací nástavce. Provedení odvodního nástavce s filtrem se neliší od základní přívodní varianty.

Provedení bez filtru je bez dosedacího rámu pro těsnění a montážních prvků.

Základní technická specifikace

Skříň je vyráběna z lakovaného ocelového, nerezového, nebo hliníkového plechu. Velikost skříně lze přizpůsobit velikosti filtru, pro který je určena. Skříň je možno zapojit jak na kruhové, tak na hranaté přívody vzduchu. Lze objednat variantu s možností regulace přívodu vzduchu, testováním těsnosti uložení filtru a měření tlakové ztráty.

Skříň nástavce

Skříň je vzduchotěsně svařovaná. Na vnitřních plochách nejsou použity žádné těsnící tmely, a proto jsou dokonale čistitelné. Vyrobena je z kvalitních materiálů zajišťujících dlouhou životnost:

 • Lakovaný ocelový plech
 • Lakovaný hliníkový plech
 • Nerezový plech

Základní barvou laku je RAL 9010, ale variantně lze zvolit jiné barevné provedení.

Podhledy

Nástavce lze přizpůsobit pro různé typy podhledů, dle potřeb zákazníka. V základu rozlišujeme tři varianty provedení nástavce v závislosti na typu podhledu. Tyto tři skupiny podhledů jsou:

 • kazetový strop se skrytým nosným rastrem
 • kazetový strop s přiznaným nosným rastrem
 • sádrokarton, sendvičové panely nebo betonový strop.

Přívod vzduchu

Přívod vzduchu je řešen jako boční, nebo horní, v provedení kruhovém, nebo hranatém. Je však možné mít i násobný přívod vzduchu, či speciální snížený.

Těsnění filtrů a typ filtrů

Pro dosažení maximální efektivity je možnost výběru těsnění dle potřeb zákazníka. Nejčastěji používané je však půlkruhové nekonečné těsnění.

V nabídce jsou těsnění:

 • Půlkruhové nekonečné – polyuretanové
 • Ploché
 • Profilové
 • Gelové

Typ filtru se odvíjí od potřebného průtoku vzduchu, kterému se přizpůsobuje výška rámu filtru. Provedení rámu filtru preferujeme z eloxovaného extrudovaného hliníku, pro lepší hygienické a pevnostní vlastnosti, ale lze dodat i plně spalitelné filtry s rámem z MDF.

Mezi nabízené materiály rámu HEPA filtrů tedy patří:

 • Eloxovaný extrudovaný hliník
 • MDF

Upevnění filtru

Filtr je přitlačován násuvnými šrouby, které mohou být pro agresivní prostředí nerezové. Pro gelové těsnění lze užít perové západky.

Regulační klapky

Nástavce lze na přání zákazníka osadit regulační klapkou. V základu nabízíme několik variant regulačních klapek:

 • jednoduché regulační ovládané ručně nad podhledem
 • jednoduché uzavírací ovládané ručně nad podhledem s těsněním
 • RSC regulační s ovládáním pod filtrem
 • RSC uzavírací s ovládáním pod filtrem

Měření a testování

 • Měření tlakové ztráty filtru, pomocí propojovací trubičky
 • Lokální test filtru, pomocí speciální trysky rozptylující aerosol

Vyústky

Na výběr je z několika druhů vyústků:

 • Děrovaný lakovaný plech
 • Děrovaný lakovaný plech s vláknovým filtrem
 • Děrovaný nerezový plech
 • Difuzorový anemostat
 • Vířivý stavitelný anemostat
 • Laminarizátor

Naše služby pro vás

Naše firma zajišťuje kvalitní záruční i pozáruční servis vzduchotechniky jak v Brně tak i po celé ČR. Tento servis je prováděn certifikovanými pracovníky a profesionály ve svém oboru. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně. Pokud máte nějaké dotazy, kontaktujte nás. 

R

Kontrola stavu znečistění

R

Čistění a rekonstrukce filtračních systémů

R

Prodej vzduchových filtrů pro všechny oblasti vzduchotechniky

R

Výroba komponent pro čisté prostory a příslušenství

Napište nám

5 + 14 =

Co děláme

Proč si vybrat nás

Vzduchotechniku zdiagnostikujeme a vyčistíme. Používáme robotické nástroje. Unikátní robotický pojezd. Diagnostika kamerou. Servis je prováděn certifikovanými pracovníky a profesionály ve svém oboru.

Čistění a desinfekce vzduchotechniky

Kontrola stavu znečistění vzduchovodů je prvním krokem při přípravě čistění a je prováděna televizním zařízením, které umožňuje detailně prohlédnout prakticky všechny typy vzduchovodů. Rozsah znečistění je snímán videokamerou a zaznamenáván na kazetu.

Čisticí robot

Základem technologie pro čistění vzduchovodů je dálkově ovládaný robot s kolovým podvozkem, integrovanou videokamerou, osvětlením a soustavou nástaveb pro montáž pohonů a zvedacích mechanismů kartáčů, trysek pro tlakový vzduch a dalšího příslušenství.

Příslušenství robotů

Čisticí soupravu tvoří kromě dálkově ovládaného robotu s řídící jednotkou široká paleta kartáčů s několika typy vlasců, uzavírací nafukovací balóny, rotační rozstřikovací trysky, odsávací ventilátory s filtračními vaky, aj.

Čistění vertikálních vzduchovodů

Využívají se speciální rotační kartáče na dlouhých pružných hřídelích poháněných reverzační motorovou jednotkou. Kartáče několika druhů s různými průměry jsou konstrukčně přizpůsobeny pro všechny obvyklé profily a velikosti vzduchovodů.

Desinfekce vzduchovodů

Častým požadavkem je desinfekce potrubí po čistění. Pro tyto případy je k dispozici přídavné čerpadlo, které přes přívodní hadice tlačí požadovanou kapalinu k trysce upevněné na pojezdu. Chemikálie působí jen omezenou dobu.

Čistění horizontálních vzduchovodů

Na zvedací plošinu je připevněn elektromotor s hřídelí upravenou k upevnění rotačního kartáče. Volbou délky vlasců a výškou motoru nad plošinou je možné přizpůsobit pracovní výšku kartáče průměru čistěného vzduchovodu.

Konzultace

 Rádi Vám odpovíme jakýkoliv dotaz

Nenechávejte servis na poslední chvíli a objednejte si preventivní prohlídku.

Vzduchotechnika představuje komplexní řešení, které se stará o výměnu vzduchu, ohřev a chlazení prostoru, ale také odvlhčování, zvlhčování a další funkce. Vzduchotechnika má zásadní funkci pro zdravý pobyt kdekoliv v prostoru. Cílem vzduchotechniky je dosáhnout takové výměny vzduchu, která je ekologická, tak i ekonomická a hygienická.

Objednejte si pravidelnou údržbu vzduchotechniky.

Potřebujete radu?

Chápeme, že vybrat si toho správného dodavatele není zrovna jednoduché. Zavolejte nám ještě dnes a už zítra můžete mít na stole plán, jak to provedeme.