(+420) 541 613 383 info@elfa-filtr.cz

FFU – FILTRAČNÍ CIRKULAČNÍ JEDNOTKY

 

AstroFan FFU

Samostatná filtrační cirkulační jednotka s ventilátorem

 • Malá spotřeba energie
 • Nízké provozní náklady
 • Vysoký celkový statický tlak při plném průtoku vzduchu
 • Snadná instalace do stropních nosných mřížek v čistých prostorech
 • Velmi nízká hlučnost

Použití

AstroFan FFU je samostatná podstropní filtrační cirkulační jednotka s ventilátorem pro použití v čistých prostorech, kde je potřeba vytvořit řízené turbulentní směšovací nebo laminární proudění vzduchu. Jednotka je navržena pro použití se stropními nosnými mřížkami AAF, např. 50 mm T profil, AstroDry HD nebo kompatibilními systémy. V provedení s břitem je možné jednotku použít také se stropními mřížkami AstroGel ND s kapalným (gelovým) těsněním.

Konstrukce

Jednotka AstroFan je tvořena skříní z tenkého pozinkovaného ocelového plechu. Uvnitř je zapouzdřený vysoceúčinný ventilátor se zpětně zakřivenými lopatkami s přímým pohonem. Na výstupní straně je jednotka osazena výměnným HEPA nebo ULPA filtrem AstroCel II. Volitelně je možné objednat skříň s povrchovou úpravou bílou epoxidovou barvou RAL 9010, kterou je možné dekontaminovat dezinfekčními prostředky a která je proto vhodná pro sterilní aplikace. Jednotka je lehká a umožňuje snadnou instalaci.

Hladina hluku

Jednotka s čistým filtrem a při plném průtoku vzduchu vykazuje hladinu akustického tlaku mezi 49 a 53 dB(a) ve vzdálenosti 1 m v závislosti na prostorových podmínkách. Tato hodnota zařazuje jednotky AAF AstroFan FFU mezi nejtišší svého druhu na trhu.

Typické oblasti použití

 • Mikroelektronický průmysl
 • Farmaceutické výrobní prostory
 • Biotechnologické laboratoře
 • Zpracování potravin a nápojů
 • Optický průmysl

Motory a ovládání

Jednotka je standardně dodávána s vysoceúčinným jedno- nebo třífázovým střídavým motorem s vestavěným jistícím termokontaktem. Otáčky motoru mohou být regulovány pětistupňovým přepínačem nebo frekvenčním měničem. Toto provedení nabízí jednoduché a ekonomické řešení pro mnohé aplikace. Využití motoru s elektronicky komutovaným vnějším rotorem (EC) minimalizuje spotřebu energie jednotky. Snížené ztráty následně redukují potřebu chlazení. Řízení EC motoru zahrnuje mimo standardní jednoduché řídící jednotky elektronickou komutační jednotku, vysokofrekvenční odrušovací filtr (RFI), kompenzaci (PFC) a rovněž rozhraní RS 485. Instalaci usnadňuje dvoužilový kroucený kabel připojený ke sběrnici. Jednotka je napájena ze sítě jednou fází 230 – 270 V, 50/60 Hz.

Filtry AstroCel II HEPA a ULPA

Jednotky jsou vybaveny filtry HEPA třídy H14 (99,995 % @ MPPS) nebo filtry ULPA třídy U15, U16 nebo U17 (až 99,999995 % MPPS) podle normy ČSN EN 1822. Všechny filtry jsou ve výrobním závodě zkoušeny podle evropských norem pro zajištění provozu bez netěsností. Malá tlaková ztráta filtrů AstroCel II poskytuje v kombinaci s vysokým celkovým statickým tlakem ventilátoru počáteční tlakovou ztrátu 150 Pa při plném průtoku vzduchu. To má za výsledek prodlouženou životnost filtru nebo je možné využít rezervu pro externí předfiltry nebo chladící smyčky.

Balení

Každá jednotka zabalena do plastové fólie, vložena do lepenkové krabice, a na paletě obalena smršťovací fólií. Filtry jsou dodávány odděleně, baleny stejně jako jednotky.

Sestavení standardní jednotky

Skříň je vložena a utěsněna mezi břity rámu filtru AstroCel II Knife Edge z eloxovaných hliníkových profilů. Výstupní strana filtru AstroCel II je opatřena suchým těsněním, kterým je jednotka utěsněna do stropního nosném systému.

Volitelné příslušenství

 • Zdvihací / závěsná oka
 • Příslušenství pro možnost výměny filtru ze strany čistého vzduchu
 • Laminarizátor
 • Chladící registr
 • Povrchová úprava bílým práškovým epoxidovým lakem
 • Celohliníková skříň
 • Plynulá regulace
 • EC motor 230 V AC, 50/60 Hz
 • Software

Naše služby pro vás

Naše firma zajišťuje kvalitní záruční i pozáruční servis vzduchotechniky jak v Brně tak i po celé ČR. Tento servis je prováděn certifikovanými pracovníky a profesionály ve svém oboru. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně. Pokud máte nějaké dotazy, kontaktujte nás. 

R

Kontrola stavu znečistění

R

Čistění a rekonstrukce filtračních systémů

R

Prodej vzduchových filtrů pro všechny oblasti vzduchotechniky

R

Výroba komponent pro čisté prostory a příslušenství

Napište nám

4 + 12 =

Co děláme

Proč si vybrat nás

Vzduchotechniku zdiagnostikujeme a vyčistíme. Používáme robotické nástroje. Unikátní robotický pojezd. Diagnostika kamerou. Servis je prováděn certifikovanými pracovníky a profesionály ve svém oboru.

Čistění a desinfekce vzduchotechniky

Kontrola stavu znečistění vzduchovodů je prvním krokem při přípravě čistění a je prováděna televizním zařízením, které umožňuje detailně prohlédnout prakticky všechny typy vzduchovodů. Rozsah znečistění je snímán videokamerou a zaznamenáván na kazetu.

Čisticí robot

Základem technologie pro čistění vzduchovodů je dálkově ovládaný robot s kolovým podvozkem, integrovanou videokamerou, osvětlením a soustavou nástaveb pro montáž pohonů a zvedacích mechanismů kartáčů, trysek pro tlakový vzduch a dalšího příslušenství.

Příslušenství robotů

Čisticí soupravu tvoří kromě dálkově ovládaného robotu s řídící jednotkou široká paleta kartáčů s několika typy vlasců, uzavírací nafukovací balóny, rotační rozstřikovací trysky, odsávací ventilátory s filtračními vaky, aj.

Čistění vertikálních vzduchovodů

Využívají se speciální rotační kartáče na dlouhých pružných hřídelích poháněných reverzační motorovou jednotkou. Kartáče několika druhů s různými průměry jsou konstrukčně přizpůsobeny pro všechny obvyklé profily a velikosti vzduchovodů.

Desinfekce vzduchovodů

Častým požadavkem je desinfekce potrubí po čistění. Pro tyto případy je k dispozici přídavné čerpadlo, které přes přívodní hadice tlačí požadovanou kapalinu k trysce upevněné na pojezdu. Chemikálie působí jen omezenou dobu.

Čistění horizontálních vzduchovodů

Na zvedací plošinu je připevněn elektromotor s hřídelí upravenou k upevnění rotačního kartáče. Volbou délky vlasců a výškou motoru nad plošinou je možné přizpůsobit pracovní výšku kartáče průměru čistěného vzduchovodu.

Konzultace

 Rádi Vám odpovíme jakýkoliv dotaz

Nenechávejte servis na poslední chvíli a objednejte si preventivní prohlídku.

Vzduchotechnika představuje komplexní řešení, které se stará o výměnu vzduchu, ohřev a chlazení prostoru, ale také odvlhčování, zvlhčování a další funkce. Vzduchotechnika má zásadní funkci pro zdravý pobyt kdekoliv v prostoru. Cílem vzduchotechniky je dosáhnout takové výměny vzduchu, která je ekologická, tak i ekonomická a hygienická.

Objednejte si pravidelnou údržbu vzduchotechniky.

Potřebujete radu?

Chápeme, že vybrat si toho správného dodavatele není zrovna jednoduché. Zavolejte nám ještě dnes a už zítra můžete mít na stole plán, jak to provedeme.